Bár a szőlő fogyasztását a cukorbetegeknek korlátozni kell, most amikor a zamatos szőlő mindenhol kínálja magát, érdemes kihasználni a lehetőséget és minél többet fogyasztani belőle.
Nem fog az agyad, nincs energiád? Csodákra képes ez a gyümölcs!
A szőlő előnyös élettani hatásai:
Agytevékenység:
A szőlő magas, és gyorsan felszívódó szénhidráttartalma miatt hasznát vehetjük fokozott szellemi munka idején, ugyanígy a fáradt szervezetet is felfrissíti.
Anyagcsere:
A szőlő magas víztartalma (79 g/100 g) hozzájárul a napi folyadékszükséglet fedezéséhez. 10 dkg szőlő 5,4 gramm élelmi rostot (cellulóz és pektin) tartalmaz, amely kedvező hatású az emésztésre, a bélműködésre.
A must, vagyis a szőlő frissen préselt leve segíti az anyagcsere bomlástermékeinek bélből való kimosását, ezért alkalmas tisztítókúrára is. Vitaminok közül a szőlőnek magas a karotin-, B1- és a B2- és C- K-vitamin-, folsav- és biotin tartalma. Ez utóbbi kedvező hatású az immunrendszerre, segíti az anyagcsere-folyamatokat.
Szőlődiéta
A fogyni vágyóknak érdemes kipróbálni a szőlődiétát, ami a szőlő hashajtó hatása miatt is hatékony.
Antioxidánsok:
Minél sötétebb a szőlő, annál magasabb az antioxidáns-tartalma (resveratol, kvercetin).
Az antioxidánsok megvédik a sejteket a szabadgyökök károsító hatásától, gyulladáscsökkentő hatásúak, megóvják a szív- és érrendszerünket, valamint csökkentik a daganatok kialakulásának kockázatát.
A szőlő az ásványi anyagok közül sok foszfort, káliumot és cinket tartalmaz.
Gyerekeknek és idősebbeknek egyaránt ajánlott a szőlő fogyasztása:
A szőlő savtartalmának köszönhetően étvágyjavító hatású, így különösen leromlott állapotú vagy lázas betegeknek, étvágytalan gyermekeknek, időseknek ajánlott.
A szőlő energiatartalma viszonylag magas: 10 dkg 78 kcal, cukorbetegek csak akkor fogyaszthatják, ha pontosan követik a diétás előírásokat, és a szőlő szénhidráttartalmát beszámolják a napi összes szénhidrát mennyiségébe.
Lehet, hogy te is cukorbeteg vagy?
Emma Stone felfedte ragyogóan selymes bőrének titkát
Magas cukortartalma miatt a szőlőfogyasztás kerülendő a Candida kezelésekor.
Szőlő diéta
Ha tetszett a poszt vagy szereted a hasonló témákat, csatlakozz hozzánk a Facebookon!
Utolsó kommentek