Ha egészséges életmód, akkor próbalok mindent amennyire lehet mesterséges színezékek nálkül készíteni. Így van ez a húsvéti tojásfestéssel is.
forrás:facebook
Amikor egy-egy étel megfogja a runánkat, vagy az abroszt, mérgesen szaladunk a csaphoz. Most itt a heletőség, aknázzuk ki az ételek festékanyagait.
A tojásfestés és -díszítés kedvenc húsvéti hagyomány és szórakoztató tevékenység a gyerekekkel. A természetes összetevők használata tökéletes lehetőséget biztosít arra is, hogy gyermekei természettudományos leckét tartsanak, akik megismerkednek az élelmiszerekben található természetes színekkel.
A vöröshagyma héja a legismertebb természetes tojásfeték
Ha erős, élénk színt szeretnénk elérni, akkor érdemes leginkább a lila hagyma héjával dolgoznunk, de ha van kedvünk a különböző árnyalatokkal kísérletezni, vegyíthetünk a főzetbe például a vöröshagyma héjából is.
forrás : pxfuel
A tojásfestés és -díszítés kedvenc húsvéti hagyomány és szórakoztató is
Milyen természetes anyagokat használjunk tojásfestéshez?
- Kék színezés – tojásfőzéskor adjunk hozzá egy csésze áfonyát a vízhez
- Zöld színezés – adjunk hozzá egy csésze spenótot a vízhez
- Piros vagy rózsaszín színezés – ha egy csésze reszelt céklát vagy egy csésze lilahagyma héjat adunk a vízhez, akkor piros/rózsaszín tojásokat kapunk.
- Lila színező – egy csésze vörös káposzta a tökéletes összetevő a lila ételfestékhez
- Sárga – adjunk hozzá két evőkanál kurkumát a vízhez, hogy sárga tojásokat kapjunk
- Narancs – adjon hozzá egy csésze barna hagymahéjat, hogy finom narancssárga árnyalatot kapjon
Fogjunk hozzá a tojásfestéshez:
Kétféle módszerrel készíthetünk természetesen festett tojásokat.
Mi a tojás keményre főzésével kezdjük a festést (vegyük figyelembe a tojás színét. hasunálhatunk barna vagy fehér tojást is, de ügyeljünk arra, hogy a barna tojás megváltoztatja a végeredményt).
Ha különböző típusú tojásokat (fürj-, liba-, kacsa) van használunk, lenyűgöző asztali dekorációt készíthetünk a különböző méretű tojásokkal.
Készítsük el a festéket
Különböző színű külön tételeket vagy egy nagy tételt is készíthetünk egyetlen színből. A fenti arányokat vegyük figyelembe.
Egy edénybe öntsük a festékhez szükséges mennyiségű vizet, majd adjuk hozzá a festékanyagot (hagymahéj, cékla stb.) és forraljuk fel a vizet. Amikor a víz felforr, csökkentsük a hőmérsékletet alacsonyra, és forraljuk 20-30 percig.
Vegyük le a tűzről, és hagyjuk a festéket szobahőmérsékletre lehűlni, szűrjük le, hogy eltávolítsuk a szilárd anyagokat. Tegyük a leszűrt festéket egy edénybe, és adjunk hozzá egy evőkanál ecetet minden csésze szűrt folyadékhoz.
Itt az ideje a tojásfestésnek
A tojásokat rétegesen egy edénybe helyezzük, és óvatosan öntsük rá a kihűlt festéket. Győződjünk meg róla, hogy teljesen elmerül a festékben.
A festékben lévő tojásokat a hűtőbe tesszük, és addig hűtjük, amíg el nem érjük a kívánt színt. Ha élénkebb színt szeretnénk, a trükk az, hogy a tojásokat többször át kell áztatni a festékkel, ügyelve arra, hogy minden áztatás között szárítsuk meg őket.
Ha elkészölt óvatosan szárítsuk meg. Tároljuk a tojásokat a hűtőben, amíg el nem fogy.
Tojás diéta? Vajon egészséges ha tojást eszel? Fogyás tojással
Utolsó kommentek